Zvezdi derbi u Melencima, drugi poraz Potisja…

Dvanaesto redovno kolo Područne fudbalske lige Zrenjanin je za nama. Odigrane su sve otakmice a rezultati su manje više očekivani. Ponovo smo videli barem po jedan pogodak na svakoj utakmici, a na čak tri utakmice postignuto je više od 5 golova. Omladinac je pobedom nastavio svoju borbu za prvo mesto i viši rang, a svojim drugim porazom ove sezone, Potisje im je dodatno olakšalo ostvarivanje ovog cilja, ali krenimo redom.

Posle poraza u Knićaninu, Omladinac se pobedom u Mokrinu vratio na +5 ispred drugoplasiranog Potisja. Prvi pogodak na utakmici postigao je bivši prvotimac Aleksandrovačkog Borca Marko Novak, perfektnim i preciznim šutem iz slobodnog udarca. Golove za goste postigli su još Slađan Novković i Đuka Radičević za velikih 3 :1. Kao što smo već rekli, Omladinac je i dalje prvi sa solidnom bodovnom zalihom ispred Potisja. U narednom kolu Omladinac dočekuje Vojvodinu iz Novog Miloševa.

Zanimljiva utakmica odigrana je u Mužlji gde je domaći Lehel savladao aleksandrovački Borac rezultatom 2:0. Mreže su mirovale posle prvih 45 minuta, a u nastavku promašaje gostiju domaći su kaznili u dva navrata, prvo Bojić u 61. minutu, a onda i Laketić u finišu utakmice. Lehel ostaje na trećem mestu dok će crvenoplavi svoju šansu tražiti u narednom kolu kada će na Lukarelo gostovati Jedinstvo iz Bočara.

Sjajnu seriju rezultata novom pobedom nastavila je Mladost iz Lukićeva. Jedinstvo je pariralo samo u prvom poluvremenu dok je u nastavku sve bilo u rukama gostiju iz Lukićeva. Pogodke za Mladost postigli su Čokulov, Govedar i Milenko Jovanović, dok su domaći jednim autogolom časti goste koji odneli sav plen iz Bočara. Posle pete uzastopne pobede Mladost je stigla do visokog petog mesta na tabeli, šansu da nastave ovu odličnu seriju plavo beli iz Lukićeva imaju narednog vikenda kada će im gostovati Rusanda.

Radnički i dalje ne zna za pobedu. Novi ubedljiv poraz ekipa iz Jaše doživela je na gostovanju u Banatskom Despotovcu, a konačan rezultat glasio je 7:0 u korist domaćina. Golove za Mladost postizali su Gaborov (2), Srdić (2), Topalović, Vuleta i Mandić. Ovo je treća vezana pobeda ekipe Mladosti pred svojom publikom dok su gosti iz Jaše Tomić ušli u -100 (što se tiče gol razlike).

U ostalim utakmicama, Crvena Zvezda je slavila na gostovanju u Melencima rezultatom 2:1, Tamiš je savladao OFK Klek pred svojom publikom rezultatom 2:0, Vojvodina je sa minimalnih 1:0 savladala Polet iz Nakova dok je 2. Oktobar došao do vrlo bitne pobede u utakmici protiv Potisja rezultatom 5:3.

Na tabeli, Omladinac prednjači sa pet bodova više od Potisja, odnosno osam više od Lehela i Crvene Zvezde. Na petoj poziciji je Mladost iz Lukićeva sa 21 bodom, a onda sledi nekoliko ekipa sa po 19 osvojenih bodova. Na donjem delu tabele Tamiš i Delija imaju po 16, Borac ima 14, Polet 8, Jedinstvo 7 i Radnički poslednjeplasirani bez bodova