top of page

Vojvodina ubedljiva na Lukarelu

Prvo kolo plej-of runde u MFL Kikinda-Žitište završeno je ubedljivim pobedama favorita, odnosno Omladinca i Vojvodine. Omladinac je rezultatom 5:1 deklasirao Roham, dok je Vojvodina overila svoje prvo mesto i direktan plasman u PFL Zrenjanin, ubedljivom pobedom u Aleksandrovu nad domaćim Borcem, rezultatom 4:0. I pored poraza, Borac je ostao na 3. poziciji na tabeli, gde će po svemu sudeći i završiti ovu sezonu.

Što se utakmice između Borca i Vojvodine tiče, vredi napomenuti da su gosti zasluženo slavili i da su zahvaljujući boljoj fizičkoj spremi, ali i individualnom kvalitetu, uspeli da savladaju ekipu Borca koja je u nekoliko navrata mogla da unese i rezultatsku neizvesnost, ali falilo je sreće.

Gosti bolje otvaraju utakmicu i već u 7. minutu Zavišin pogađa za vojsdtvo Vojvodine. Rano primljen pogodak i dosta nepovezanosti između linija crveno-plavih, dovela je do velikih pometnji i lošeg izdanja domaćeg tima do kraja prvog poluvremena, što na sreću gosti iz Bašaida nisu znali da iskoriste i pored svih šansi, a najbolje su propuštali Gavrić i Todorov.

Ipak, u drugom poluvremenu gledamo drugačiji fudbal. Crveno plavi su držali gotovo sve pod kontrolom u uvodnim minutima drugog dela utkamice, ali su teško stizali do šanse, odnosno gola Arsina. Najbolju šansu u tim trenucima propušta Barbul kada je sa distance dobro šutirao, a Arsin još lepše odbranio.

Vojvodina je u većem delu drugog poluvremena svoje šanse tražila iz kontra napada ili posle prekida, a upravo su jednu takvu iskorisitili u 75. minutu utakmice kada je Rankov pogodio za vođstvo od 2:0. Posle drugog primljenog gola usledio je potpuni kolaps u redovima domaćina što gosti iskusno koriste i dolaze vrlo brzo i do trećeg pogotka preko Marića.

Iako su domaći u finišu imali najbolju priliku za pogodak kada je Brakus pogodio prečku, gosti uspevaju da postignu još jedan pogodak u poslednjem minutu regularnog toka i tako dođu do ubedljive pobede i nova 3 boda.

Težak porac crveno-plavih, ali čini se da je sezone za Aleksandrovčane završena još od momenta kada su i matematički ostali bez šansi za baražom i plasmanom u viši rang. Ostale su još dve utakmice, gostovanja u Ravnom Topolovcu i Novoj Crnji, posle čega sledi pauza pred početak nove sezone, na jesen ove godine.