Tri remija, 40 pogodaka

Predposlednje kolo Područne Fudbalske lige Zrenjanin ponovo nam je donelo mnogo uzbuđenja i čak 40 postignutih golova na 8 utakmica. Zahvaljujući kiksevima svojih vernih pratilaca na vrhu tabele, Omladinac je uvećao svoju prednost na 8 bodova, samim tim i overio svoju titulu jesenjeg prvaka PFL Zrenjanin i prvi istakao svoju kandidaturu za plasman u viši rang. Radnički je i posle ovog kola ostao u minusu, a šansu da pobegne iz ove bezizlene situacije traži će narednog vikenda u Lukićevu.

Interesantna utakmica odigrana je u Melencima. Rusanda je dočekala aleksandrovački Borac i uz dosta sreće ostala neporažena. Domaći su poveli u finišu prvog povremena kada je Odžin pogodio posle krajnje čudne i sumnjive odluke glavnog sudije da neuvaži odluku svog pomoćnika kojom bi gol bio poništen. U drugom delu gosti ponovo napadaju i maše nemoguće. Saveznik domaćinu bila je prečka, gol linija, ali i glavni arbitar koji je poništio pogodak Cucića. Ipak, gosti stižu do izjednčanje preko Bicoka koji pogađa iz slobodnog udarca za ispostaviće se konačnih 1:1.

Ubedljiva pobeda Omladinca u Farkaždinu nad domaćom ekipom Tamiša. Gosti su krenuli munjevito i već u prvih 45. minuta vodili sa ubedljivih 5:0 a jedan pogodak uz asistenciju upisao je i donedavno prvotimac Borca, Marko Novak. U drugom poluvremenu nešto opuštenija igra Botošana što gosti koriste i smanjuju rezultat 1:5. Utakmicu je sasvim sigurno obeležio neverovatan učinak Novaka i Novkovića koji iz kola u kolo pomeraju granice. Omladinac je ovom pobedom uvećao svoju prednost na vrhu tabele ali i postao jesenji prvak PFL Zrenjanin.

Lehel je proteklog vikenda dočekao OFK Klek u utakmici koja je završena nerešenim rezultatom 1:1. Klečani su bili bolji protivnik gotovo celu utakmicu. Poveli su gosti pogodkom Milanovića i sve do samog kraja držali ovu minimalnu prednost i nadali se svom plenu sa Mužlje, ali domaćin uspeva da izjednači u 89. minutu posle penala koji je dosuđen posle jedne čudne situacije u kaznenom prostoru Klečana. Podela bodova više je prijala domaćinu, no čini se da su i gosti kući otišli zadovoljni.

Čak 8 pogodaka viđeno je u Bočaru gde su se sastali domaće Jedinstvo i Polet iz Nakova, dva tima koja se grčevito bore za opstanak. Vrlo uzbudljiva utakmica u kojoj je konačan rezultat postavljen tek u šestom minutu nadohnade kada su domaćini uspeli da izjednače i izbegnu siguran poraz od jednog od glavnih konkurenata u borbi za opstanak u ligi. Oba tima imaju teške zadatke u poslednjem kolu jesenjeg dela sezone, a očigledno je da će mnogo toga morati da promene pre početka prolećnog dela prvenstva.

U duelu dve Mladosti pobedili su gosti iz Lukićeva rezultatom 4:2. Gosti su vodili tokom celog meča, na odmor su otišli sa prednošču od 2:1 a do kraja utakmicu uspeli su da udvostuče svoju prednost i upišu sedmu uzastopnu pobedu kojom dolaze na korak od pozicije koja vodi u baraž.

Što se tiče preostalih utakmica, Ubedljiva pobeda Delija nad ekipom 2.Oktobra rezultatom 5:1, Vojvodina je savladala Potisje rezultatom 3:0 dok je Crvena Zvezda deklasirala Radnički rezultatom 6:1.

Bez večih promena na tabeli, Omladinac i dalje prvi, prate ga Potisje, Crvena Zvezda, Mladost i Lehel. Na dnu tabele Tamišu društvo prave Polet, Jedinstvo i Radnički 1911.