Pregled 4. Kola PFL Zrenjanin

Četvrto kolo PFL Zrenjanin donelo nam je uglavnom očekivane rezultate. Bilo je dosta uzbuđenja kao i predhodnih kola, a ni golova nije manjkalo pa su se mreže tresle 25 puta. U ovom kolu nije bilo nerešenih rezultata, a domaćini su bili mnogo sigurniji te su slavili na 6 utakmica, dok su gosti pobeđivali u tri navrata.

Kolo je otvoreno subotnjim utakmicama u Lukićevu i Aradcu. Mladost je nstavili sa lošim rezultatim te je zabeležila i 4 poraz ove sezone. Sva tri boda iz Lukićeva odnela je favorizovana Crvena Zvezda iz Ruskog Sela koja je slavila sa minimalnih 1:0, strelac jedinog pogodka bio je Popeskov.

U Aradcu takođe zanimljiva utakmica, na kraju zaslužena pobeda domaćina rezultatom 2:1. Jasno je bilo da gosti iz Kleka nisu došli da se brane pa su obe ekipe igrale dosta ofanzivno od samog početka, uprkos tome golova u prvom delu nije bilo. U nastavku, tačnije u 60. minutu utakmice, domaćin dolazi do vojdstva pogotkom Birmanca. Nešto kasnije uspevaju domaći da postignu još jedan pogodak ali je on poništen zbog ofsajda. Poslednjih 10 minuta igre pripadaju Klečanima koji uspevaju da izjednače u 82. minutu. Ipak, sva tri boda ostaju u Aradcu, a za to se pobrinuo bivši napadač aleksandrovačkog Borca, Čurović, i to u 93. minutu utakmice.

Zanimljiva utakmcia odigrana je u Bočaru gde je gostovao trenutni lider Mladost iz Banatskog Despotovca. Domaćin dolazi do vojdsvta već u 2. minutu utakmice. Ipak, do kraja prvog poluvremena igralo se isped gola Jedinstva ali rezultat se nije menjao. U nastavku, gosti kreću još ofanzivnije ali rezultat se nije menjao sve do 80. minuta kada je Bakoš pogodio za izjednačenje. Samo dva minita kasnije, preciznim šutem Topalovića gosti su preokrenuli rezultat u svoju korist. Konačnih 3:1 postavio je Mijatović u poslednjim minutima meča. Velika pobeda lidera na tabeli koji još uvek ima maksimalni učinak iz 4 utakmice. U narendom kolu dočekuju drugoplasirani Radnički i biće to susret jedina dva tima koji još uvek nigde nisu izgubili bodove.

Izuzetno zanimljivo i u Bašaidu gde je gostovala Rusanda. I ako je domaćin bolje otvorio utakmicu, gosti ipak dolaze prvi do vojdstva. Strelac pogodka za Rusadnu bio je Dejan Stevanov. U nastavku domaćin mnogo bolji, propuštaju igrači Vojvodine nekoliko stopostotnih šansi tako da se na odmor odlazi rezultatom 0:1. U drugom poluvremenu, ponovo domaćin opasniji što uspeva da pretvori u pogodak u 60 minutu, strelac bivši napadač crveno plavih iz Aleksandrova, Milan Todorov. Ređale su se šanse pred golom gostiju, ali rezultat se nije menjao sve do 88. minuta kada je Goran Grujić preokrenuo rezultat u korist svog kluba i doneo svom timu velika 3 boda.

U Preostalim utakmicama, MSK je savladao Borac rezultatom 2:1, Vojvodina je slavila u Farkaždinu sa minimalnih 1:0, Polet je sa ubedljivih 3:0 savladao 2.Oktobar, istim rezultatom je Radnički savladao Deliju u Jaši Tomić, dok je Potisje pobedilo Lehel rezultatom 3:1.