Poraz u 4. kolu

Fudbaleri Borca izgubili su u Mihajlovu u okviru 4. kola PFL Zrenjanin rezultatom 2-1. Trener Đurić odlučio se da u postavu uvrsti sledećih 11 igrača: S. Gajinov, Tomin, V. Zečević, Kovačević, Samolov, Bičanin, Cobor, Stanojević, Grbić, Grujić, Rašeta, dok su na klupi bili još S. Zečević, Toškov, M. Medić, Kovanov, Puhar, D. Gajinov i Rakić. Utakmica odigrana bez prisustva publike na tribinama po veoma toplom i sunčanom vremenu.

Ubedljivo najlošija utakmica od početka sezone rezultirala je porazom od srčane ekipe MSK. U prvom poluvremenu i pored silnih grešaka gosti su ipak bili bolji rival pa su imali nekoliko veoma dobrih šansi za pogodak. U oba slučaja, glavni akter je bio Grujić koji je prvo izašao oči u oči sa golmanom ali nije bio precizan. Nešto kasnije, Stanojević ulazi u šesnaesterac domaćih i biva oboren a glavni sudija svira penal za Aleksandrovčane. Loptu namešta Grujić no i u ovoj situaciji golman domaćih izlazi kao pobednik i na taj način daje vetar u leđa svojoj ekipi. Na samom startu drugog poluvremena gosti dolaze do prednosti posle kornera Stanojevića i sjajnog udarca glavom Cobora. Činilo se da su se crveno plavi probudili i da se greške iz prvog poluvremena neće ponavljati međutim desilo se upravo suprotno, čak su i greške postale sve učestalije kao i napadi upornog domaćina. Gosti su se kako je meč odmicao sve više povlačili ka svom golu i onda su u poslednjih 15 minuta usledile dve kazne, obe posle centarsuteva. Domaćini su na kraju relativno preokrenuli rezultat a kako crveno plavi nisu imali više snage a čini se ni želje, promene rezultata nije bilo do kraja utakmice.

Domaćinima se zahvaljujemo na lepom gostoprimstvu i fer-plej igri i želimo im puno sreće u nastavku takmičenja a mi se okrećemo sledećoj nedelji i sledećem protivniku, na Lukarelu gostuje ekipa Tamiša iz Farkaždina. Alarm je upaljen i u nedelju se moraju uknjižiti prva tri boda ukoliko FK Borac želi da napravi nešto od ove sezone.