Petarda u Mihajlovu, skandal u Kleku

Ne stišava se bura ni dva dana posle odigranih utakmica 16. kola PFL Zrenjanin u kojima smo imali prilike da pogledamo dobar fudbal ali na žalost i sve ono što preti da uništi fudbalsku igru onakvu kakvu je poznajemo već dugi niz godina. Naravno da govorimo o utakmici koja je odigrana u Kleku i naravno da je to tema širom regiona, barem kad se govori o fudbalskim terenima. Veliki broj komentara i poruka podrške stiglo je na adresu našeg kluba i ovom prilikom se zahvaljujemo na velikoj podršci ne samo naših navijača i simpatizera, već i navijača drugih klubova odnosno gledalaca sa ove utakmice.

Sramotno suđenje glavnog sudije na ovoj utakmcici (ime nećemo spominjati) uticalo je na to da fudbal izgubi značaj i da se pretvori u cirkus koji su, po svom priznaju, režirali i sami predstavnici domaćeg tima, ali o svemu ovome možete pročitati ovde.

U nadi da će fudbalski savez reagovati i strogo sankcionisati sve one koji su bili umešani u režiranje ovog "cirkusa", ostavljamo ovu temu za neki drugi put i okrećemo se ostalim utakmicama 16. kola PFL Zrenjanin.

Prvi su na teren proteklog vikenda istrčali fudbaleri FK Delija i Vojvodine iz Novog Miloševa. Vrlo bitna utakmica za oba tima, pogotovo za domaćina koji se nalazi u veoma nezavidnoj situaciji, završila se pobedom Vojvodine rezultatom 3:1. Domaćin je došao u vojdstvo pogodkom Vasičina u 20. minutu utakmice. Nisu uspeli da iskoriste svoju dominaciju fudbaleri Delije što su gosti kaznili u 34. minutu utakmice kada je Marčić pogodio iz slobodnog udarca.

U drugom poluvremenu gosti se bolje snalaze i uspevaju da stignu do preokreta, strelac drugog pogodka za Vojvodinu bio je Stojkov u 65. minutu utakmice. samo dva minuta kasnije, uspavanost u odbrani domaćeg tima koristi Josimović i postiže treći pogodak za svoj tim i postavlja konačnih 3:1.

Ovim porazom, mokrinčani su pali za još jednu poziciju na tabeli, a u narednom kolu očekuje ih gostovanje u Aleksandrovu.

U Knićaninu, interesantna utakmica koja je završena bez pobednika. Domaćin, ekipa Potisja, dočekala je favorizovani ASK, jedno od najprijatnijih iznenađenja ove sezone. Već na početku utakmice prva šansa za domaćina koju propušta Pavlović pošto mu zicer brani raspoloženi Stojkov. Nešto kasnije, Kodić ipak uspeva da pogodi mrežu gostiju i dovodi Potisje u vojdstvo od 1:0. Samo dva minuta kasnije Birmanac poravnava na 1:1.

Do kraja prvog dela utakmice totalni preokret. Adamov je pobegao odbrani Potisja, nesebično uposlio Čurovića koji pogađa za vojdstvo gostujućeg tima. Ovim rezultatom se otišlo na odmor.

Drugi deo utakmice bolje otvaraju gosti koji propuštaju dve dobre prilike. Promašaji gostiju kažnjava Kodić sa bele tačke i postavlja konačnih 2:2. Mogao je domaćin i do sva tri boda, ali je Stojkov ostao na visini zadatka i do kraja utakmice sačuvao svoju mrežu.

U Banatskom Despotovcu, rutinska pobeda domaćina rezultatom 4:0. Gosti iz Kumana uspevali su da pariraju raspoloženom domaćinu samo u pojedinim trenucima utakmice, a odolevali su gosti do 25. minuta kada je Bakoš postigao prvi gol za Mladost. U 43. minutu Krstović je na asistenciju Topalovića povisio prednost domaćina na 2:0.

Drugi deo, barem početak drugog poluvremena, pripao je gostima koji su uspeli da iskoriste pad u igru ekipe Mladosti, ali ne i da postignu pogodak. Rezultat se nije menjao sve do samog finiša utakmice kada je Miloš Topalović postigao dva pogodka i postavio konačan rezultat ove utakmice, Mladost - 2.Oktobar 4:0

Na ostalim terenima, manje više očekivani rezultati. Mladost je u Lukićevu savladala Radnički 1911 rezultatom 2:1, Polet je lagano ubeležio nova tri boda na gostovanju Lehelu (0:4), Rusanda je istim rezultatom savladal Tamiš dok je MSK deklasirao Vojvodinu iz Bašaida rezultatom 5:0.

Tabela se nije bitno promenila. Crvena Zvezda je i dalje na čelu, sada sa 6 bodova isped Mladosti (BD) i 7 bodova više od Poleta. Stvari se komplikuju pri dnu tabele gde je veliki broj ekipa u trci za opstanak. Pošto još uvek nije poznato koliko će ekipa ispasti ove godine, gotovo pola tabele se oseća ugroženo i svaki naredni bod je svima zlata vredan.

Na kraju, pouka iz ovog kola je izvučena. Fudbal je nažalost izgubio na pojedinim terenima i to izgleda mnogima ne predstavlja nikakav problem.

Ovom prilikom želimo da se skrenemo pažnju na izveštaj sa utakmice OFK Klek - Borac (A) 3:2 koji je osvanuo na zvaničnom Facebook profilu ekipe iz Kleka, a u kojem se između ostalog napominje da su fudbaleri FK Borac "divljali" na ovoj utakmici i samim tim da su odluke glavnog sudije bile u skladu sa propisanim pravilima.

Ovakva dezinformacija i klasičan spin, odnosno zamena teza kako bi se prikrila istina, samo narušavaju ugled FK Borac Aleksandrovo, odnosno šalju jednu iskrivljenu sliku o crveno-plavima svim ljubiteljima fudbala, pogotovo onim koji nisu prisustvovali ovoj utakmici.

Fudbalski Klub Borac Aleksandrovo najoštrije osuđuje svako nesportsko ponašanje ili ispad, bilo to fudbalera, navijača ili pak samih klubova. I ako smo svesni da ove sezone imamo ogroman broj javnih opomena i isključenja, bili oni opravdani ili neopravdani, oni su izrečeni od strane sudija i mi se sa tim možemo složiti ili ne, ali pravila moramo poštovati.

Poenta fudbalske igre jeste da bolji pobedi, ali i na pravedan i častan način uz pošteno suđenje i podjednake uslove.

I ako smo nazvani "divljacima", i ako se osećamo prozvanim i potištenim, ekipi OFK Klek, kao i svim ostalim klubovima PFL Zrenjanin želimo svako dobro u nastavku sezone, da svi imaju isto suđenje i da bolji tim pobedi. A mi ćemo se pobrinuti da na Lukarelu ovi uslovi uvek budu ispoštovani i da taj bolji tim, kad god je to moguće, bude FK Borac Aleksandrovo.