Omladinac FAM - Borac (A) 5:2

Peti poraz crvenoplavih ove sezone, ovoga puta na gostovanju trenutnom lideru područne lige Zrenjanin, ekipi Omladinca iz Botoša. Rezultatski ubedljivije od relano viđenog na terenu, ali ipak zaslužen trijumf domaćina koji ovom pobedom ostaje na samom vrhu tabele PFL Zrenjanin.

Favorizovana ekipa iz Botoša je u početku pokušala da dođe do prednosti akcijama, ali crveno-plavi su odolevali napadima domaćina. Već u 30. minutu peh za goste. Povreda Vladimira Zečevića kojeg menja dosta mlađi Vladimir Medić. Ipak to nije promenilo mnogo toga u organizaciji igre aleksandrovčana što se pokazalo jednom sjajnom akcijom i prelepim pogodkom Grbića koji je doneo prednost gostima sjajnim šutem spoljnim delom kopačke.

Omladinac ipak brzo odgovara pogodkom. Bivši prvotimac aleksandrovačkog Borca, Marko Novak, sjajnim šutem matira Tomića koji nije imao nikakvih šansi, dovoljno za 1:1, rezultat sa kojim se odlazi na odmor.

Mnogo više uzbuđenja videli smo u nastavku meča koji Omladinac otvara mnogo bolje. Igralo se otvoreno sa mnogo šansi na obe strane ali su mreže mirovale sve do 75. minuta kada je Sujić pogodio iz slobodnjaka za totalni preokret. Samo 8 minuta kasnije Novković uvećava prednost Omladinca na 3:1 i činilo se da će domaćin mirno utakmicu privesti kraju, ali već u sledećem napadu gosti preko Živkovića smanjuju na 3:2.

Krenuvši na sve ili ništa ostavili su livađani puno prostora iskusnoj ekipi Omladinca što domaćin kažnjava sa još dva pogotka. Prvo je Rafael povećao na 4:2, a konačan rezultat postavio je Marko Novak svojim drugim pogodkom na današnjoj utakmici.

Rezultat 5:2 stvara pogrešnu sliku onome ko nije pogledao ovu utakmicu koja je bila prava prvenstvena sa preokretom i čak 7 golova. Imali su gosti šanse da postignu još koji pogodak ali ispostavilo se da ni ovaj put sreća nije pogledala hrabre.

I ovoga puta crvenoplavi su imali prednost koju su olako ispustili. To jeste jedan od najvećih problema ove mlade i neiskusne ekipe. Svaka utakmica je novo iskustvo, ali ove sezone greške se skupo plaćaju.

Ekipi Omladinca želimo puno sreće u takmičenju i zahvaljujemo se na gostoprimstvu. Nadamo se boljim rezultatima ekipe FK Borca koja igra dobro ali jednostavno nema sreće. Sledeće kolo FK Borac dočekuje 2. Oktobar iz Kumana, koje je možda i najprijatnije iznenađenje ove sezone. FK Borac ima samo 5 bodova od mogućih 24, ali je imao dosta težak raspored. U drugom delu klub sa Lukarela ima mnogo povoljniji raspored i priliku da polusezonu završi na sredini tabele.