OFK Klek - FK Borac (A) 1:1

FK Borac je u okviru 6 kola PFL Zrenjanin gostovao neugodnoj ekipi OFK Kleka koja je u sjajnoj formi, jer na svom terenu nisu primili ni jedan gol. Navaljivao je Borac kao i na svakoj utakmici i stavarao sjajne šanse. Prvo je Ćulafić pa potom Grbić izbijao sam na golmana koji je sjajno intervenisao, a sjajne lopte i na ovoj utakmici delio je Bicok.

Posle slabih partija Mladen Novak je konačno proradio i to u pravom trenutku. U trenutku kada su svi mislili da će proigrati Ćulafića nanizao je 3 igrača i izašao pred golmana koji je ovaj put bio nemoćan i dovodi Borac u prednost od 0:1. Imali su i gosti jednu sjajnu šansu ali je lopta otišla preko gola.

Kada su svi mislili da će se poluvreme završiti bez šansi, ekipa Kleka je stvorila sjajnu šansu, napravila se gužva u šesnaestercu i jedan igrač OFK Kleka je možda bio i fauliran, ali glavni sudija pokazuje da se igra nastavlja i Borac kreće u kontru 4 na 2, gde je Grujić loše reagovao i tako propustio sjajnu šansu da udvostruči prednost.

U prvih 15 minuta gosti nastavljaju da napadaju i stvaraju još sjajnih šansi ali bez prave realizacije.U nastavku meča, domaćin preuzima potpunu inicijativu i propušta priliku kada je prečka bila saveznik fudbalerima Borca.

Tomić je par puta morao da 'vadi' kestenje iz vatre kao i na prethodnim utakmicama. Ulaskom Gajinova i Vladimira Medića je Borac dobio na svežini, uspeli su crveno-plavi da odbiju nalete Klečana sve do 83. minuta kada je sa nekih 18 metara Nožović šutirao iz slobodnjaka, a lopta je pogodina Gajinova i tako promenila smer i ušla u gol.

Na kraju možda i realan rezultat. Hvala domaćinu na gostoprimstvu, fer i korektnoj igri. Borac sledeće nedelje očekuje lidera na Lukarelu- ekipu Potisja iz Knićanina u derbiju 7 kola. Nadamo se pobedi i ulazak u dobru seriju. Hvala navijačima koji su i ovaj put bodrili FK Borac na ovakvom teškom gostovanju.