Novi rekordi u Jaši, derbi Potisju

Posle petog odigranog kola Područne fudbalske lige Zrenjanin, stanje na tabeli se nije bitnije promelo. Gotovo svi favoriti za osvajanje prvog mesta ostali su na gornjem delu tabele, dok su nešto skromniji klubovi i dalje u borbi za zlatnu sredinu i mesto koje garantuje opstanak u ligi.

Kao i u prethodnom, i u ovom kolu smo videli veliki broj golova, čak 46, po najviše zahvaljujući Radničkom iz Jaše Tomić koji je još jednom ubedljivo poražen.

Neizvesno je bilo na lukarelu gde su se sastali domaći Borac i Polet iz Nakova. Sve je bilo u rukama crveno-plavih iz Aleksandrova. Imali su domaći vojdstvo i igrača više sve do 87. minuta kada je Glušić pogodio za izjednačenje. I ako je bilo šansi u finišu utakmice, rezultat se nije menjao tako da su oba tima bodove podelili na ravne časti. Oba tima gostuju u narednom kolu, Borac u Kleku dok će Polet gostovati u Mokrinu.

Prava rezultatska klackalica viđena je u Banatskom Despotovcu. Mladost je ugostila 2. Oktobar i utakmicu otvorila na fenomenalan način vrlo ranim pogodkom i vojdstvom. Gosti su ipak uspeli brzo da se vrate u utakmicu i u vrlo kratkom vremenskom intervalu dva puta savladaju golmana Mladosti Cvijetića. U nastavku utamice Teljigović pronalazi Bojana Topalovića koji poravnava na 2:2. Kratko je trajalo slavlje domaći pošto su gosti ponovo stigli do vojdstva i sve do finiša utakmice vodili i nadali se celom plenu iz Banatskog Despotovca, na sreću domaćih, Miloš Toplavić uspeva ponovo da poravna i postavi konačnih 3:3. Imali su gosti još jednu stopostotnu šansu u finišu utakmice, ali se rezultat nije menjao.

Omladinac je očekivano imao dosta lak posao na gostovanju Radničkom u Jaši Tomić. Očekivala se pobeda gostiju, ali je retko ko očekivao baš tako ubedljivu pobedu. Već na poluvremenu, golman Radničkog je loptu vadio 11 puta iz svoje mreže. U nastavku nešto slabiji tempo i „samo“ šest golova Omladinca, dok su svoje prve golove ove sezone postigli i fudbaleri Radničkog. Konačnih 17:2 u korist trenutnog lidera na tabeli.

Jedina utakmica koja je odigrana protekle subote završila se pobedom Mladosti iz Lukićeva koja je pred svojom publikom savladala favorizovani OFK Klek rezultatom 2:1. Promena trenera ekipe iz Lukićeva urodila je plodom već na prvoj utakmici koju je sa klupe vodio Bojan Vuković. Golove za Mladost postigli su Govedar i Čokulov, što je bilo dovoljno da Mladost dođe do svoje druge pobede ove sezone.

Derbi petog kola odigran je u Ruskom Selu gde su se sastali Crvena Zvezda i Potisje iz Knićanina. Vrlo interesantna i do samog kraja neizvesna utakmica pripala je gostima rezultatom 3:2. Posle ove pobede Potisje se nalazi na visokoj drugoj poziciji na tabeli i sigurno je najprijatnije iznenađenje ove sezone. Crvena Zvezda je zabeležila drugi uzastopni poraz, a već narednog kola očekuje ih dosta teško gostovanje lideru u Botošu.

U ostalim mečevima 5. kola nije bilo mnogo uzbuđenja. Lehel je rutinski savladao Deliju rezultatom 3:0. Rusanda je bila bolja od novajlije iz Farkaždina rezultatom 3:1, dok je Vojvodina istim rezultatom savladala domaće Jedinstvo u Bočaru.

Posle 5. kola, Omladinac i Potisje imaju po 13 osvojenih bodova, slede ih Klek, Lehel i 2.Oktobar sa po 10, dok Vojvodina i Crvena Zvezda imaju po 9 osvojenih bodova. Na donjem delu tabele nalaze se Mladost (BD) sa 5, Borac i Rusanda sa po 4 boda, Jedinstvo je ostalo na 3 osvojena boda dok je Radnički i dalje bez bodova.