Lehel, Klek i Tamiš i dalje bez bodova

Zanimljivo sedmo kolo Područne fudbalske lige je za nama. Od 9 planiranih utakmica jedna se nije završila pošto je duel Borca i Jedinstva u Aleksandrovu prekinut u 52. minutu, opširnije o ovoj utakmici možete pročitati ovde. U preostalih 8 utakmica postignuto je 29 pogodaka, nije bilo velikih iznenađenja tako da su favoriti uglavnom pobeđivali svoje rivale. Što se tiče uspešnosti, nešto bolji gosti u ovom kolu pošto su slavili u 4 navrata, 3 puta su domaćini bili bolji dok su dve utakmice završene bez pobednika.

Derbi kola odigran je u Banatskom Despotovcu gde su se sastali domaća Mladost i Vojvodina iz Bašaida. Favorizovana Mladost je dobro počela utakmicu i od samog početka imala sve pod svojom kontrolom. Ipak, na prvi pogodak se čekalo sve do 34. minuta kada je Srdić iz drugog pokušaja savladao golmana gostujućeg tima. U nastavku, domaćin nastavlja sa dominacijom i stiže do drugog pogodka u 67. minutu, strelac Miloš Topalović. Samo par minuta kasnije Bakoš postiže još jedan pogodak i uvećava prednost svog tima na 3:0. Izgledalo je da će ovo biti još jedna ubedljiva i rutinksa pobeda trenutnog lidera na tabeli, što su demantovali gosti uspevši da postignu dva brza pogodka u nadohnadi vremena i uvedu utakmicu u potpunu neizvesnost. Na sreću domaćeg tima, vremena za izjednačenje nije bilo pa su plavo beli uspeli da ostvare i šestu pobedu ove sezone. Mladost je i dalje lider tabele sa 19 osvojenih bodova dok je Vojvodina pala za jedno mesto i sada je šestoplasirani tim sa 13 osvojenih bodova.

Dan ranije, Delija je u Mokrinu savladala Potijse iz Knićanina rezultatom 2:1. Sve je dobro počelo po goste koji su rano stigli do vojdstva i u nastavku uspevali da odolevaju napadima kombinovanog tima domaće ekipe. Posle prvog poluvremena rezultat je ostao nepromenjen, a u natsavku mnogo bolja igra domaćeg tima koja je krunisana pogotkom Radulovića u 71. minutu. Izgledalo je da će bodovi biti podeljeni na ravne časti, a da tako ne bude potrudio se Perišić koji je u nadohnadi vremena postigao pogodak za domaći tim i na taj način postavio konačan rezultat, Delija - Potisje 2:1.

ASK je već u nekoliko navrata istakao ozbiljnu kandidaturu za najprijatnije iznenađenje ove sezone. Novajlija i debitant u ligi uspeo je da ostvari novu pobedu, ovoga puta su nadigrali kao gost 2.Oktobar i slavili rezultatom 2:0. Domaćin je bolje otvorio susret ali je izostao pogodak. Gosti preuzimaju inicijativu i stižu do vojdstva sredinom prvog poluvremena pogodkom Čurovića. U drugom poluvremenu ponovo opasniji domaćini, ali gosti ipak prvi stižu do pogodka. Čurović je probio i proigrao Mijića koji asistira Adamovu, a ovaj rutinski pogađa mrežu domaćeg tima i postavlja konačnih 0:2. Do kraja utakmice gosti imaju još nekoliko izuzetnih šasni, Birmanac je nekoliko puta promašio nebranjenu mrežu domaćina, ali rezultat se nije menjao. Posle ove pobede, ASK i 2. Oktobar su zamenuli pozicije pa je ASK sada na 5 poziciji a 2. Oktobar na 7. mestu.

Ni posle sedmog kola trio sa dna tabele nije uspeo da upiše nove bodove. Lehel je deklasiran na svom terenu od MSK iz Mihajlova rezultatom 6:0, Tamiš je poražen od Poleta rezultatom 4:0, dok je OFK Klek ugostio Mladost iz Lukićeva koja je bila bolja i odnela sva tri boda pobedom od 2:1.U preostala dva meča, Rusanda je remizirala sa Crvenom Zvezdom (2:2), dok je Vojvodina osvojila bod u duelu sa Radničkim 1911, konačan rezultat je bio 1:1.