top of page

Iz keca u dvojku!

Retko kad smo viđali ovakve utakmice i dva totalno različita poluvremena aleksandrovačkog Borca, kao što smo imali prilike juče da vidimo u Ravnom Topolovcu protiv domaćeg Omladinca, trenutno drugoplasiranog tima sa tabele. Nešto slično smo imali prilike da gledamo i u prošlom kolu kada je Borac u prvom poluvremenu prikazao dosta slabu partiju, a u nastavku ozbiljno zapretio favorizovanoj Vojvodini koja je u pojedinim situacijama u uvodnim momentima drugog poluvrmena imala dosta sreće.I pored svega toga, dva totalno različita poluvremena i totalni rezultatski povratak u već izgubljenoj utakmici, svakako vredi pomena i poštovanja, bez obzira što jučerašnja utkamica nije imali rezultatski značaj pa je i moguće da su izostali motivacija i htenje pojedinaca što svakako ne umanjuje veliku pobedu crveno-plavih.

Domaćin drastično bolji u prvom poluvremenu. Već u 13. minutu Markoski pogađa za 1:0 u korist Omladinca. Desetak minuta kasnije Karup duplira prednost domaćeg tima, a Markoski u finišu prvog poluvremena, svojim drugim pogodkom na utakmici donosi velikih 3:0 za domaći tim, i činilo se, bezbrižan odmor pred nastavak utakmice.

Ipak, drugo poluvreme, totalno druga priča. Aleksandrovčani preuzimaju inicijativu, uspevaju da konsoliduju svoje redove i već u uvodnim trenucima drugog poluvremena Ivančević postiže prelep pogodak posle udarca sa preko 25 metara za 3:1. Desetak minuta Barbul i Zečević kombinuju na sredini, Zečević pravovremeno upošljava Gajinova kome nije bilo teško da pogodi mrežu domaćeg tima i smanji prednost Omladinca na 3:2.

Nisu tu stali crveno-plavi već su svim snagama krenuli ka golu domaćih, što im se isplatilo u 74. minutu pošto je Đukić pogodio sopstvenu mrežu posle nešto lošije intervencije Đolaia, i rezultat je izjednačen.

Već u narednom napadu Barbul upošljava Zečevića koji beži odbrani Omladinca i postiže pogodak za totalni preokret i veliko slavlje u tabodu aleksandrovčana.

Ostalo je još desetak minuta da se igra do kraja utkamice, a oba tima su propustila još po jednu dobru priliku. Prvo je Samolov istrčao gotovo ceo teren po svojoj strani, preciznim pasom uposlio Zečevića koji za malo ostaje neprecizan. Kazna je mogla stići već u narenom napadu ali je Puhar uspeo da zaustavi Stajića koji je ostao sam ispred gola crveno-plavih, na sreću nije pogodio za izjednačenje.

Imalu su aleksandrovčani već nekoliko "ludih" utakmica ove sezone, čini se ništa novo za crveno-plave. Do kraja sezone ostala je još jedna utakica. Borca će na gostovanje Rohamu u Novoj Crnji, dok će Omladinac u Bašaid, posle čega im sledi i baraž utakmica za popunu PFL Zrenjanin, utakmica u kojoj Omladincu želimo mnogo sreće i plasman u viši rang takmičenja.