Gosti uspešniji, Omladinac i Potisje na čelu...

Proteklog vikenda kompletirano je 7. redovno kolo Područne fudbalske lige Zrenjanin. Nešto manje efikasnije kolo nego nekoliko predhodnih, ali ipak i dalje zanimljivo i na mnogim terenima neizvesno do poslednjeg sudijskog zvižduka. Gosti su bili ponovo uspešniji pa su na četiri gostovanja pokupili sav plen, dok je jedino u Bočaru došlo do podele bodova.

Omladinac je još u subotu stigao do šeste vezane pobede ove sezone. Botošani su slavili na gostovanju u Lukićevu rezultatom 3:1. Prvo uzbuđenje na utakmicic već u osmom minutu kada glavni sudija utakmice Bukić isključuje jednog igrača Mladosti, što gosti odmah krunišu pogotkom i dolaze do vojdstva. Nešto kasnije Stojković duplira prednost gostiju i postavlja rezultat sa kojim se odlazi na odmor. Početak drugog poluvremena pripada domaćinu. I ako sa igračem manje, Mladost stiže do pogotka i uvodi neizvesnost u nastavak meča sve do samog kraja kada Novković postiže pogodak i postavlja konačan rezultat, Mladost – Omladinac 1:3.

Teško gostovanje imalo je Potisje proteklog vikenda. Trenutno drugoplasirani tim gostovao je u Aleksandrovu i uspeo da ostvari pobedu sa kojom ostaje na samom vrhu tabele. Nažalost ni ovu utakmicu, kao ni malo pre pomenutu u Lukićevu, nisu obeležili atraktivni fudbalski potezi ili eurogolovi, već sudijski trio koji sve više i više “krade” fudbal od nas. Borac je poveo preko Novaka a gosti su stigli do izjednačenja u finišu prvog poluvremena. U nastavku šanse na obe strane. Opasniji gosti stižu do preokreta pogodkom Stankovića. Finiš utakmice pripada domaćinu koji nastavlja da napada i stvara šanse, a jedna takva umalo se pretvorila u gol šansu kada je Novak utekao odbrani Potisja i izbio sam pred golaman Kostića, dolazi do duela no nedovoljnog za glavnog sudiju koji propušta šansu da pokaže na belu tačku i samim tim poklanja pobedu gostima.

Drugu pobedu ove sezone ostvarila je Mladost pred svojom publikom u Banatskom Despotovcu rezultatom 2:0. Destkovani gosti koji su doputovali sa tačno 11 igrača pružali su dosta jak otpor domaćinu u prvom poluvremenu pa su mreže mirovale posle prvih 45 minuta. U nastavku, bolja igra Mladosti i da brza pogodka Topalovića sredinom drugog dela. Finiš utakmice pripada gostima koji su krenuli na sve ili ništa i umalo uspeli da smanje prednost Mladosti, ali je prečka ovoga puta bila saveznik golmana Mijatovića. Na kraju, zaslužena pobeda Mladosti rezultatom 2:0

Interesantna utakmica odigrana je u Nakovu gde je gostovala ekipa OFK Klek. Gosti su rano došli do vojdstva golov Nožinića. Do kraja prvog poluvremena rezultat se nije menjao pa su gosti otišli na odmor sa minimalnom prednošću. U nastavku domaćin uspeva da izjednači i utakmica postaje vrlo zanimljiva. U 70. minutu peh za Klečane. Golman gostiju Stojkov se povređuje i na njegovo mesto staje Milovanović koji sjajnim intervencijama uspeva da sačuva mrežu gostiju do samog kraja utakmice. Da stvar bude još bolja po goste, u samom finišu meča Škorić pogađa za 2:1 i veliku pobedu ekipe iz Kleka koja se ponovo vraća na sam vrh tabele.

U Bočaru podela podova. Gosti su poveli u prvom delu meča i uspešno sačuvali minimalnu prednost do kraja poluvremena. U nastavku bolja igra domaćina što je rezultiralo potpunim preokretom. U nadohnadi vremena Mokrinčani propuštaju šansu da dođu do pobede pa se utakmica završila bez pobednika nerešenim rezultatom 2:2.

U preostalim utakmicama, Rusanda je uspela da savlada Lehel sa minimalnih 1:0, Tamiš je očekivano slavio u Jaši rezultatom 7:1, dok je Crvena Zvezda pred svojom publikom rutinski savladal 2. Oktobar rezultatom 3:0.

Omladinac i Potisje su na čelu tabele sa po 19 osvojenih bodova, prati ih Klek sa 14 dok su Lehel i 2. Oktobar sakupili po 13 bodova. Na donjem delu tabele Mladost iz Lukićeva ima 6, Borac 5, Rusanda 4 dok je Radnički 1911 i dalje bez osvojenog boda.