FK Lehel - FK Borac (A) 2:0

FK Borac je u okviru 12. kola PFL Zrenjanin gostovao ekipi Lehela u Mužlji i porazom od 2:0 prekinuo pobedonosni niz. Za Borac su nastupali: Popov, Bicok, Toškov, Kovačević, Grujić, Cucić, Grbić, Bošnjak,Novak i Živković, a u igru su još ušli Vladimir Medić i Barbul. Oslabljeni i jedni i drugi, kao i jak vetar tokom cele utakmice priredilo nam je i nešto manje kvalitetan meč za oko 80 navijača koji su posmatrali ovu utakmicu.

U prvom delu igre ravnopravna borba gde i jedni i drugi stvaraju po koju šansu, ali su mreže u prvih 45 minuta mirovale. Bicok je sa 40 metara šutem iz slobodnjaka ugrozio gol domaćih i više nismo videli ni jednu šansu na strani Borca. Sa druge strane Lehel je tek sa po kojim šutem sa distance probao da stigne do gola gostiju ali bezuspešno.

U drugom poluvremenu gosti prvi prete preko Živkovića koji je šutirao ali je golman uz dosta sreće odbranio šut nogom. Isti igrač je opet pripretio glavom ali je ovog puta bio neprecizan.

Domaći su prvi pogodak postigli uz dosta sreće kada je Popov ispustio loptu a na nju natrčao Bojić i plasirao je u nebranjenu mrežu. Gosti kreću na sve ili ništa i domaćin to koristi kada nakon jednog šuta Popov opet nešto slabije reaguje i protivnički napadač to opet koristi i pretvara šansu u gol za konačnih 2:0.

Bledo izdanje i jednih i drugih, ipak domaći ostaju zadovoljniji posle ovog meča. Hvala navijačima na ogromnoj podršci koju su pružili i ove nedelje. Borac sledeće kolo dočekuje FK Jedinstvo iz Bočara u bitnoj utakmici za potencijalni opstanak u ligi.