FK Borac (A) - FK Polet 1:1

FK Borac je u okviru petog kola Područne fudbalske lige Zrenjanin ugostio ekipu Poleta iz Nakova i rezultatom 1:1 prekinuo seriju od 3 poraza. Sjajno su domaći ušli u meč. Stvorili smo nekoliko solidnih šansi ali nismo uspeli da ih iskoristimo.

Kao i na prošlim utakmicama šansu smo tražili iz prekida kada je Bicok namestio loptu i šutirao sa nekih 20 metara. Golman gostiju Kovač je kratko odbio loptu na koju natrčava Novak koji snažno šutira ali je golman gostujuće ekipe još jednom sjajno reagovao i loptu poslao u korner. Pokušali su creno-plavi da dugim loptama pronađu hitronogog Ćulafića, ali je jedan od pokušaja zaustavljen rukom protivničkog štopera gde je po mišljenju sudije to bilo za žuti karton.

Nakon toka opet smo pripretili iz prekida kada je Brakus na sjajan centaršut bio neprecizan glavom. Kada smo mislili da će se prvo poluvremene završiti bez golova, Bicok je na brzinu izveo jedan faul i kao na tacnu poslužio Grujića koji mirno sprovodi loptu u mrežu za 1:0.

Drugo poluvreme otvaramo dosta loše. Nismo uspeli da zadržimo loptu u našem posedu. Od 50 do 60 minuta smo imali 2 sjajne šanse kada je prvo Bicok loptu sa 35 metara pogodio prečku, a onda Ćulafić promašio 1 na 1 sa golmanom. Poslednjih pola sata gosti sa igračem manje kreću na sve ili ništa. Nisu uspeli da stignu do gola sve do 87. minuta kada je protivnički igrač sa jedno 30 metara pogodio prečku, ali se ona nesrećno odbila od Tomića i ušla u gol.

Na kraju su gosti imali još 2 šanse ali su Kovačević i Bicok sjajno odreagovali.

Osvojena 4 boda u 5 utakmica nisu rezultat za pohvalu. Nadamo se boljim rezultatima naših momaka koji su mogli i morali više u ovoj utakmici.

Okrećemo se sledećem protivniku - neugodnoj ekipi OFK Kleka koja ove sezone ima sjajne rezultate.

Hvala navijačima koji su bodrili našu ekipu do finiša. Momcima iz Nakova želimo puno sreće u daljem takmičenju.