FK Borac (A) - FK Jedinstvo 4:0

FK Borac je u okviru 13. kola PFL Zrenjanin ugostio ekipu Jedinstva iz Bočara i ubedljivim rezultatom od 4:0 deklasirao goste na zadovoljstvo oko 100 navijača koji su posmatrali ovaj meč. Za Borac su nastupili: Popov, Kovačević, Zečević, Bicok, Toškov, V. Medić, Cucić, Novak, Grujić, Živković, Brakus. U igru su još ulazili Grbić, Bošnjak i Barbul.

U prvih 15 minuta klasično odmeravanje snaga gde se možda gosti bolje snalaze, drže posed lopte i težište igre prebacuju na polovinu domaćina. Potom Borac sa nekoliko šansi uspeva da se oslobodi pritiska. Najpre je više nego raspoloženi Grujić šutirao sa nekih 20 metara, ali je golman Jedinstva bio na visini zadatka.

U 20. minutu videli smo pravu školsku akciju. Bicok je poslao dubinsku loptu prema Grujiću, koji sa Brakusom odigrava dupli pas i pred golom pronalazi Živkovića koji loptu sprovodi u mrežu. Pretio je Borac, najviše preko Novaka i Grujića, a neretko se i Kovačević ubacivao i tražio cenaršutem Brakusa. Kada su svi mislili da će se na odmor otići sa minimalnim rezultatom, Brakus je prilikom centaršuta Toškova zasmetao protivničkom golmanu koji posle greške biva savladan.

Ovog puta u listu strelaca se upisao Grujić. Na poluvremenu iz igre izlazi Vladimir Medić kojeg menja Grbić. Nizale su se šanse u kojima se najbolje snalazio Grujić, koji je pravio dar-mar u protivničkoj odbrani i posle jedne sjajne akcije, "štikle" Živkovića, izlazi pred golmana gostiju i rutinski postiže pogodak.

U 70. minutu isti igrač postiže još jedan pogodak za konačnih 4:0. Mogao je Borac preko Grbića, pa čak i Barbula koji je ušao u 71. minutu da postigne još golova no rezultat se do kraja meča nije menjao.

Borac je ovom pobedom pobegao iz opasne zone. Sledeće nedelje gostuje u Melencima ekipi Rusande koja je izgubila od Mladosti iz Lukićeva. Nadamo se još boljoj igri i pobedi crveno-plavih. Hvala navijačima na podršci i gostima na fer i korektnoj igri. Želimo im puno sreće u nastavku takmičenja.