FK Borac (A) - FK Crvena Zvezda (VS) 2:4

Juče je, kao i prošle srede, odigrana još jedna pripremna utakmica protiv Crvene Zvezde iz Vojvoda Stepe, ovog puta u Aleksandrovu, na Lukarelu. Rezultat je bio 4:2 u korist gostiju. Kao i prošle srede, timovi su opet nastupili u kombinovanim sastavima i bez nekolicine standardnih igrača.

Barbul i Živković u duelu sa igračem Crvene Zvezda

Zbog izuzetno teškog vremena za igru, utakmica je trajala nešto kraće od standardnih 90 minuta. Ipak, gosti su mnogo ozbiljnije shvatili utakmicu dok su domaći igrači ušli u utakmicu veoma opušteno i pomalo uspavano, očigledno da pauza koju su imali prethodna dva dana kao da je imala neki kontra efekat. Ovog puta je nedovoljno uigrana i nekompletna odbrana najviše zakazala, pa su gosti veoma rano stigli do visoke prednosti od 3:0, to je i konačan rezultat prvog poluvremena.

Imali su i domaći svoje šanše ali centarfor Ćulafić nije imao pravu podršku veznog reda, odnosno krila. U drugom poluvremenu je ritam malo opao, mada su gosti i dalje napadali, najviše iz kontranapada posle grešaka domaćih igrača na sredini terena. Aleksandrovčani su ipak uspeli da postignu dva pogotka, strelci su bili Ćulafić i Živković a kreator lepih akcija bio je mladi Strahinja Zečević.

Kasnije gosti postižu još jedan pogodak posle greške golmana Tomića za konačan rezultat od 4:2 u korist gostiju, iako je do kraja bilo još šansi na obe strane. Mnogo grešaka je viđeno kod naših fudbalera juče, primetno je da mora još da se radi i trenira kako bismo rasli kao tim, sa druge strane greške su sastavni deo ove igre, dešavaju se i mnogo boljim, iskusnijim timovima od ovog mladog tima. Naravno, koliko god greške grube bile, bolje da se sada dešavaju nego u prvenstvu.

Fudbaleri Borca nastavljaju sa treninzima a generalnu probu pred start sezone će imati već u nedelju kada će na svom stadionu ugostiti Napredak iz Česterega, utakmica je zakazana u 18h.

FK Borac: Tomić, Cucić, M. Medić, V. Zečević, Toškov, Bogaroški, Grujić, Barbul, Gajinov, Živković, Ćulafić. Igrali su još: Popov, Mahalbašić, Radosavljević, Majstorović, Puhar, Halasev, S. Zečević.