FK Borac (A) - FK 2.Oktobar 6:0

FK Borac je u okviru 9. kola dočekao ekipu 2.Oktobra iz Kumana i konačno zabeležio pobedu nakon 7 utakmica bez pobede. Koliko je ova utakmica bila bitna za igrače sa Lukarela govori i konačan rezultat i ubedljiva pobeda crvenoplavih.

Otvorili su domaćini sjajno i poveli već u 5 minutu. Ćulafić je bio oboren u šesnaesterecu gostiju a siguran egzekutor bio je Slobodan Grbić. Već u desetom minutu prednost udvostručuje kapiten Kovačević. Nisu se tu domaćini zaustavili i postigli još jedan gol protiv nemoćne ekipe iz Kumana.

U drugom poluvremenu nastavljaju domaćini da navaljuju. Ćulafić je probio po boku i asistirao Novaku koji pogađa nebranjeni deo gola gostiju. Nizale su se akcije za akcijama, najviše su po bokovima delovali Kovačević i omaleni Grujić, dok su na sredini terena Novak, Cucić i Grbić nadigrali goste. Šef stručnog štaba domaćih je odlučio da šansu da ostalim igračima pa su redom ulazili Vladimir Medić, Gajinov i na kraju Miloš Medić.

U 59. minutu Grbić je probio po boku i asistirao Bošnjaku koji rutinski loptu sprovodi u mrežu. Pokušavao je i Bicok, koji je neretko bio kreator napada crveno-plavih, da šutevima sa distance ugrozi gol gostiju, ali osim prečke još u prvom delu igre nije imao izglednije šanse.

U 75. minutu igrač utakmice Kovačević je sa polovine terena uzeo loptu i solo prodorom završio rutinski akciju pogotkom za konačnih i ubedljivih 6:0. Nadamo se da će ovo biti zalet za crveno-plave i da će se sa sledeće utakmice koju igraju protiv Tamiša iz Farkaždina vratiti sa nova 3 boda.

Ovo je prva utakmica da Aleksandrovčani nisu primili gol. Hvala navijačima koji su ovu utakmicu pružali vetar u ledja ekipi Borca. Sve čestitke ekipi 2. Oktobra na fer i korektnoj igri. Sledeće nedelje FK Borac, kao što smo već naveli, igra u Farkaždinu protiv ekipe Tamiša.