Domaćini uspešniji, Mladost iznenadila u gostima

Osmo kolo područne fudbalske lige Zrenjanin donelo nam je, manje više, očekivane rezultate i dominaciju domaćina, odnosno favorita. Uzbudljivo je bilo gotovo na svim terenima, a u mnogim slučajevima pobednik se nije znao sve do samog kraja utakmice. Ne toliko efikasno kolo kao neke predhodne runde, što dovoljno govori koliko se igra tvrd fudbal ove sezone i da su gotovo sve ekipe podjednake.

Trenutni lider, Omladinac FAM, dočekao je Aleksandrovački Borac i upisao sedmu uzastopnu pobedu ove sezone. Gosti su poveli preko Grbića, Novak je poravnao na 1:1, rezultat sa kojim se odlazi na odmor. U nastavku domaćin kreće mnogo ofanzivnije i pogodkom Sujića uspeva da povede. Nešto kasnije Novković povećava na 3:1 i činilo se da će Omladinac rutinski privesti utakmicu kraju, da tako ne bude pobrinuo se Živković koji je pogodkom u 84. minutu smanjio prednost botošana na 3:2. Krenuli su crvenoplavi na sve ili ništa što ih je mnogo koštalo u nadohnadi vremena. Prvo je Rafael pogodio za 4:2, a konačan rezultat postavio je Novak svojim drugim pogotkom na ovoj utakmici.

Najveće iznenađenje u ovom kolu priredila je Mladost iz Lukićeva koja je slavila na gostovanju u Kumanama. Kadrovski problemi u redovima domaće ekipe bili su glavni krivac za nešto lošije izdanje i ubedljiv poraz. Posle prvog dela utakmice i rovoske borbe rezultat je bio izjednačen, 2:2. U nastavku pravi čas fudbala u režiji nekadašnjeg drugoligaša i tri pogodka u mreži domačina za konačnih 5:2. Pogodke za Mladost na današnoj utakmici postigli su Strahinja Milošević (2), Aleksandar Martinović (2) i Milenko Jovanović. Vredi takođe istaći da domaćin nije mogao da računa na prvog golaman ekipe, Bojana Barackova, kome želimo brz oporavak i povratak među stative.

OFK Klek je vodio u Mokrinu i imao veliki broj šansi da utakmicu reši već u prvom poluvrmenu, ali su ih ti promašaji skupo koštali. Mokrinčani su do kraja utakmice postigli 3 pogodka i zasluženo slavili rezultatom 3:1.

Zanimljiva utakmica i u Knićaninu gde je Potisje, sa dosta muke, savladalo nezgodnog gosta, ekipu Poleta iz Nakova. Rezultat na kraju ove utakmice bio je 3:2 u korist domaćina koji ostaje na drugoj poziciji rame uz rame sa vodećim Omladincem.

U ostalim utakmicama 8. kola Minimalne pobede ostvarili su Lehel protiv Mladosti iz Banatskog Despotovca, Crvena Zvezda na gostovanju u Farkaždinu i Rusanda na gostovanju u Bočaru. Vojvodina je pred svojom publikom savladala Radnički 1911 rezultatom 4:1.

Na tabeli, Omladinac i Potisje na vrhu sa po 22 osvojena boda, Lehel ima 16, dok su Vojvodina i Crvena Zvezda sakupili po 15 bodova. U opasnoj zoni Polet sa 7 bodova, Borac ima 5, Rusanda 4 dok je Radnički i dalje bez bodova.