Derbi kola Ruskom Selu

Izuzetno zanimljivo kolo je za nama, možda i najbolja runda od kako je ova sezona počela. Devet utakmica na kojima je viđeno dosta uzbuđenja počevši od derbija vrha tabele koji je odigran u Ruskom Selu pa sve do derbija začelja tabele odigranog na Mužlji. Efikasnost ni ovoga puta nije izostala pošto je postignut 31 pogodak. Favoriti, odnosno domaćini, uglavnom su dominirali pa su slavili u 6 susreta, gosti su bili bolji u 2 navrata dok se jedan susret završio bez pobednika.

Već u subotu svoju ulogu favorita opravdao je ASK koji je rutinski savladao Tamiš rezultatom 3:0 i stigao do 6 pobede ove sezone. Najprijatnije iznenađenje dosadašnjeg dela prvenstva, i pored blede igre, pogodcima Adamova, Govedara i Zakića sa bele tačke, učvrstuje se na 4. pozicija na tabeli sa 21 osvojenim bodom posle 10 odigranih utakmica.

Takođe protekle subote Mladost je u Lukićevu savladala goste iz Kumana rezultatom 3:1. Bleda igra gostiju i solidno izdanje domaćeg tima doprineli su da se uloga pobednik gotovo nije ni dovodilo u pitanje tokom celog meča. Ekipa iz Kumana je očigledno u rezultatskoj krizi pošto su u predhodnih 5 susreta ostvarili samo jednu pobedu i upisali 3 boda od mogućih 15, zbog toga i pad na 10. poziciju na tabeli.

Derbi 10. kola odigran je u Ruskom Selu gde su koplja ukrstili prvoplasirana Crvena Zvezda i drugoplasirana Mladost iz Banatskog Despotovca. Domaćin je bolje otvorio utakmicu i od početka pretio golu gostiju iz Banatskog Despotovca koji su uspešno odolevali sve do 32. minuta kada je dosuđen penal za domaći tim. Negodovali su gostujući igrači smtatrajući da je najstroža kazna prestrogo dosuđena, sudije svoje mišljenje nisu promenile pa je siguran egzekutor bio Jankov. Do kraja prvog dela nije bilo ozbiljnijih prilika pa se na odmor odlazi rezultatom 1:0 u korist crveno-belih. Drugo poluvreme gosti bolje otvaraju i sve češće prete golu Crvene Zvezde, ipak sreća ovoga puta nije bila na strani igrača Mladosti pa su domaći ubrzo udvostručili svoju prednost pogodkom Petrovića koga je lopta faktički pogodila u petercu ekipe Mladosti. Do kraja utakmice domaćin uspeva da postigne još jedan pogodak i sa ubedljivih 3:0 slavi u derbiju kola, samim tim i zadrži lidersku poziciju na tabeli.

Zanimljivo je nilo i u Knićaninu. Domaće Potisje ugostilo je Vojvodinu iz Novog Miloševa. Gosti dolaze u vojdstvo u prvom poluvremenu što iskusno brane do samog kraja utakmice, a onda pravi haos i preokret kojem su prethodila dva penala za domaći tim. Oba puta sa bele tačke precizan je bio Kodić, prvi put u 88. minutu a drugi u četvrtom minutu nadohnade. Ovom pobedom Potisje je prestiglo Vojvodinu na tabeli pa sad zauzima 9. poziciju sa 15 osvojenih bodova, dok je Vojvodina pala na 12. mesto sa osvojenim bodom manje.

Sjajna utakmica i u Bašaidu gde je aleksandrovački Borac savladao domaću Vojvodinu rezultatom 2:1 i pored činjenice da su gosti gotovo celu utakmicu odigrali sa igračem manje. Više o ovoj utakmici možete pročitati ovde. MSK je sa 8:0 deklasirao Jedinstvo iz Bočara. Pogodke za domaći tim postizali su Isak (x3), Popić, Markov, Jakovljev i Rama, a jedan pogodak je bio autogol gostiju iz Bočara.

U ostalim utakmicama Polet je slavio u Jaši rezultatom 2:1, Rusanda je bila bolja od OFK Kleka sa 3:1 dok su Lehel i Delija podelili bodove u utakmici u kojoj nije bilo pogodaka.

Na tabeli, Crvena Zvezda je prva sa 26 osvojenih bodoca i bez poraza u 10 utakmice. Počet je sakupio 24, Mladost (BD) 22 dok je ASK četvrti sa 21. bodom. Na dnu tabele Tamiš i Jedinstvo sa po 4 boda, Klek 3 i Lehel sa 1 osvojenim bodom.