Derbi kola Klečanima, 15 golova u mreži Radničkog...

Završeno je i četvrto kolo Područne fudbalske lige Zrenjanin. Izuzetno efikasno kolo u kojem smo videli neverovatnih 53 pogodaka na osam utakmica. Najuzbudljivije bilo je u Kleku gde je domaćin savladao Crvenu Zvezdu dok smo najviše golova i u ovom kolu videli u mreži Radničkog iz Jaše Tomić, ovoga puta čak 15.

Derbi kola odigran je u Kleku gde je domaćin savladao Crvenu Zvezdu iz Ruskog Sela. Jedini pogodak na ovoj utakmici postigao je Dalibor Nožinić preciznim šutem sa preko 30 metara. Ovo je ujedno bio i jedini pogodak na ovoj utakmici tako da su Klečani i posle četvrtog kola ostali neporaženi, dok su gosti iz Ruskog Sela zabeležili svoj prvi poraz ove sezone.

Aleksandrovački Borac zabeležio je i treći uzastopni poraz na početku ove sezone. Bolji od crveno-plavih u ovom kolu bili su Mokrinčani koji su slavili rezultatom 2:1. Domaćin je rano poveo i držao prednost sve do sredine drugog poluvremena kada je Grbić preciznim šutem iz slobodnog udarca uspeo da poravna na 1:1. Finiš utakmice pripada domaćinu koji ponovo dolazi do prednosti koju, uprkos igraču manje, čuva do samog kraja utakmice. Borac ostaje na donjem delu tabele sa osvojenih 3 boda iz prethodne 4 odigrane utakmice. Šansa da se loša serija prekine biće već u narednom kolu kada na Lukarelo gostuje Polet iz Nakova.

Komšijski derbi u Botošu očekivano je pripao domaćem Omladincu ubedljivom pobedom od 6:1. Prvo poluvreme pripalo je domaćinu rezultatom 2:0. Početkom drugog dela Mladost stiže do 2:1 i bar za trenutak uvodi neizvesnost u dalji tok utakmice. Ipak, neizvesnost je trajala samo nekoliko minuta pošto su domaći golovima Novkovića, Stanića, Radičevića i Radulovića stigli do ubedljivog trijumfa. I posle ovog kola Omladinac i dalje ne zna za poraz, a u narednom kolu očekuje ih lako gostovanje u Jaši.

Polet je pred svojom publikom savladao Mladost iz Lukićeva rezutatom 3:0. Do druge pobede u ovoj sezoni ekipa Poleta stigla je zahvaljujući pogodcima Jarića i Inđića (2 pogodka). Posle ovog poraza Mladost ostaje na donjem delu tabele sa 3 osvojena boda dok je Polet izborio zlatnu sredinu. U narednom kolu Polet gostuje u Aleksandrovu dok će Mladost imati težak posao sa favorizovanim Klekom.

Radnički nastavlja sa katastrofalnim rezultatima ove sezone. Četvrti uzastopni poraz ekipa iz Jaše Tomić doživela je na gostovanju u Knićaninu. Rezultat od 15:0 u korist domaćina govori dovoljno o odnosu snaga ova dva tima, ali i o krizi u kojoj se Radnički trenutno nalazi. Posle ovog poraza Radnički ostaje na dnu tabele bez osvojenog boda, ali i bez postignutog gola, dok je Polet izbio na prvo mesto sa osvojenih 10 bodova iz 4 utakmice.

Izuzetno neizvesno do samog kraja bilo je na utakmici između 2. Oktobra i Rusande iz Melenaca. Posle 1:1 na poluvremenu, domaćin stiže dva puta do prednosti u nastavku meča, prvo su vodili sa 2:1, a u samom finišu i sa 3:2 što je bilo dovoljno za velika 2 boda i sam vrh tabele. Rusanda ostaje sa samo jednim osvojenim bodom tek ispred poslednje plasiranog Radničkog.

Uzbudljivo je bilo i u Novom Miloševu gde je Lehel pobedom od 2:1 odneo sav plen, a šest pogodaka viđeno je u Farkaždinu gde je domaći Tamiš deklasirao Jedinstvo iz Bočara rezutatom 6:0. Tamiš stiže do svoje druge pobede u ovoj sezoni dok Jedinstvo ostaje na 3 osvojena boda iz 4 odigrane utakmice.

Posle četvrtog kola Potisje, Klek i Omladinac ostaju na samom vrhu sa po 10 osvojenih bodova, Crvena Zvezda i 2. Oktobar ih slede sa po 9. Na donjem delu tabele, Borac Mladost iz Lukićeva i Jedinstvo imaju po 3 osvojena boda, Rusanda je osvojila 1 dok je Radnički i dalje bez bodova.