Derbi kola Crvenoj Zvezdi

Petnaesto redovno kolo Područne fudbalske lige Zrenjanin je za nama. Odigrane su sve planirane utakmice a rezultati su gotovo svi očekivani, tako da su favoriti dominirali a domaćini bili mnogo sigurniji i uspešniji. Postignuto je 25 pogodaka, najviše je viđeno u Aleksandrovu gde je Borac sa 7:0 deklasirao Rusandu iz Melenaca (opširnije ovde), dok je u Jaši Tomić domaći Radnički sa minimalnih 1:0 savladao Potisje iz Knićanina. Slobodan tim u ovom kolu bila je Mladost iz Lukićeva.

Foto - Facebook Crvena Zvezda Rusko Selo

Kao i obično kad su domaćini, ASK je svoju utakmicu odigrao dan ranije od ostalih timova i stigao do petog trijumfa na svom stadionu gde ove sezone još uvek ne zna za poraz. Proteklog vikedna, bez bodova iz Aradca put Bašaida vratila se ekipa Vojvodine pošto je poražena rezultatom 2:1. Ipak, gosti su bolje otvorili utakmicu i stigli do vojdstva. Imali su šanse i jedni i drugi a golmani oba tima uspevali su da brane gotovo neodbranivo. Upornost domaćina isplatila se u finišu prvog poluvremena kada je Stanić bio oboren u kaznenom prostoru gostiju, a Zakić još jednom preciznim šutem sa penala izjednačio rezultat. U nastavku domaćin stiže i do potpunog preokreta pogodkom Mijića u drugom poluvremenu.

Derbi kola i samog vrha tabele odigran je u Nakovu gde je domaći Polet dočekao još uvek neporaženu Crvenu Zvezdu iz Ruskog Sela. Poveli su domaći pogodkom Kneževića u prvom poluvremenu, imali su i dosta šasni koje nisu iskoristili pa su sa minimalnom prednošću otišli na odmor. U nastavku bolja igra gostiju i dva brza pogodka za totalni preokret i nova tri boda. Strelci za goste bili su Petrović i Čudanov. Ovom pobedom Crvena Zvezda je uvećala svoju prednost na tabeli nad trenutno drugoplasiranom ekipom i ona sada iznosi 9 bodova, samim tim Crvena Zvezda je i jesenji šampion PFL Zrenjanin.

A trenutno drugoplasirani tim na tabeli, ekipa Mladosti iz Banatskog Despotovca, savladala je na svom stadionu goste iz Mihajlova, ekipu MSK-a koja se nalazi u očiglednoj rezultatskoj krizi. Domaćin je krenuo silovito i već u uvodnim minutima meča imao odličnu šasnu, ali je prečka bila na strani gostiju. Uspešno su odolevali gosti sve do 36. minuta kada je Topalović preciznim šutem savladao golaman gostiju i doveo Mladost u vojdstvo. U drugom poluvremenu gosti su bili mnogo opasniji a stativa je u jednoj situacija spasila domaći tim. U samom finišu utakmice gosti su krenuli na sve ili ništa što je ostavilo mnogo prostora napadačima domaćeg tima, a najbolji strelac ekipa Bakoš jednu takvu koristi u 90. minutu utakmice i postavlja konačnih 2:0.

Tamiš je stigao do svoje druge pobede ove sezone, posle Vojvodine iz Bašaida savladan je i Lehel rezultatom 3:1. Vojvodina je u Novom Miloševu sa dosta muke savladala sve bolji OFK Klek rezultatom 2:1, a jedini meč u ovom kolu koji je završen bez pobednika odigran je u Kumanama gde je gostovao Delija, rezultat na kraju 1:1.