Derbi kola Borcu, sedmica u Kumanima

I proteklog vikenda svedočili smo zanimljivom fudbalu u još zanimljivijoj trci za opstanak u Područnoj Fudbalskoj ligi Zrenjanin. I ako nam tačan broj ekipa koje će napustiti ligu još uvek nije poznat, gotovo polovina timova našlo se ugroženim i devet kola pre kraja svaki bod za ove timove zlata je vredan. Jasno je svima da kalkulacija više nema pa se na svaku utakmicu ulazi svom snagom sa ciljem osvajanja bodova i naravno opstankom u ligi. Tako je bilo i proteklog vikenda u kojem su rezultati bili manje više i očekivani, ali i neizvesni u utakmicama u kojim su se sastajali direktni konkurenti u borbi za opstanak.

Detalj sa utakmice FK 2. Oktobar - Vojvodina Bašaid

U Nakovu, rutinksih 3:0 u korist domaćeg tima. Od samog početka meča domaćin pokazuje da je uloga favorita opravdano na njegovoj strani i preuzima inicijativu na terenu. Na izmaku prvog poluvremena gosti iz svog prvog udarca ka golu Poleta pogađaju okvir gola i stativa se isprečila da povedu i na odmor se odlazi sa rezultatom 0-0. U nastavku Nakovčani nastavljaju da napadaju ka golu gostiju i posle nekih 15-ak minuta posle gužve u šesnaestercu Knežević postiže pogodak za 1-0. Nakon toga gosti gube snagu i Polet postiže još dva pogotka iz opravdano dosuđenih jedanaesteraca. Prvi je sigurno realizovao Kenjalo, a drugi kapiten Draganov.

Posle serije od četiri uzastopna poraza Mladost je u Banatskom Despotovcu napokon došla do važne pobede i nešto mirniju završnicu sezone. Savladano je Potisje iz Knićanina sa rezultatom 1:0. Domaćin je bio bolji rival u prvom delu utamice, imao više šansi ali se na odmor odlazi sa rezultatom 0:0. U nastavku oba tima prete ali mreže miruju do 68. minuta kada je Jašin iskoristio ubačaj sa strane i pogodio mrežu Potisja. Do kraja se rezultat nije menjao pa su domaći zasluženo upisali nova tri boda.

U Novom Miloševu, susret domaće Vojvodine i ASK iz Aradca završen je pobedom domaćina rezultatom 2:1. Već u drugom minutu domaćin je poveo pogodkom Golića. Do kraja poluvremena jedna dobra šansa za goste koja nije pretvorena u pogodak zahvaljujući odličnoj intervenciji golmana Vojvodine. Ipak, početkom drugog poluvremena Adamov beži odbrani Vojvodine i uspeva da savlada golmana domaćeg tima za 1:1. Samo par minuta kasnije, Vojvodina je ponovo stigla do vojdstva, ovoga puta strelac je bio Ognjen Maleš. Do kraja bez promene rezultata tako da su bodovi ostali u Novom Miloševu.

Borac je nastavio seriju odličnih rezultata. Aleksandrovčani su zabeležili petu uzastopnu pobedu savladavši Radnički iz Jaše Tomić rezultatom 3:0. Opširnije sa ove utakmice možete pročitati ovde.

Vrlo zanimljivo bilo je i u Kumanima gde je gostovala Vojvodina iz Bašaida. Golovi i šanse ređali su se kao na traci, a igrači oba tima uspeli su da postignu čak sedam pogodaka na ovoj utakmici. Vodila je Vojvodina i na poluvremenu rezultatom 2:1, u jednom trenutku domaćin se vratio i izjednačio na 3:3, ali je Todorov ipak postigao pobedonosni pobedak za svoj tim i doneo velika 3 boda za ekipi iz Bašaida.

U preostalim utakmicama sigurne pobede favorizovanih ekipa. Lider iz Ruskog Sela nije imao mnogo problema na gostovanju u Kleku te je zabeležio ubedljivu pobedu rezultatom 4:0. U Melencima, domaća Rusanda salvaldala je Lehel sa 4:1, dok je Delija dan ranije sa istim rezultatom savladala Mladost iz Lukićeva.