Crvena Zvezda i dalje bez poraza

Proteklog vikenda odigrane su utakmice 11. redovnog kola Područne fudbalske lige Zrenanin u kojem smo imali dosta zanimljivih utakmica, rezultata i po koje iznenađenje. Odigrana je svih 9 predviđenih utakmica i domaćini us bili nešto uspešniji od svojih rivala te su slavili u 5 navrata, dok su gosti bili bolji u 3 utakmice. Jedina utakmica bez pobednika odgrana je u Aleksandrovu gde su se sastali domaći Borac i Potisje iz Knićanina, a utakmica je završena rezultatom 1:1. Više o ovoj utakmici možete pročitati ovde.

Utakmicom u Mokrinu koja je odigrana dan ranije od ostalih otvoreno je 11. kolo, a u ovoj utakmici snage su odmerili domaći Delija i Rusanda iz Melenaca. Poveli su domaći već u 3 minutu pogodkom Simića. Već u narednom napadu veliku šasnu da udvostruče svoju prednost propuštaju domaći igrači što ih je skupo koštalo desetak minuta kasnije kada su gosti iz Melenaca prvo izjednačili, a nešto kasnije i preokrenuli rezultat u svoju korist. U nastavku mnogo bolji domaćin koji svoju dobru igru uspeva da kruniše pogodkom u 68. minutu za izjednačenje, a u 85. minut Stajić postiže još jedan pogodak za veliki preokret, ispostaviće se konačnih 3:2 u korist Delije.

Podmlađeni tim OFK Kleka ostvario je drugu pobedu u poslednja 3 susreta i samim tim, preskočio Jedinstvo iz Bočara na dnu tabele. Klečani su do nove pobede ove sezone stigli pogodcima Jovanovića u prvom poluvremenu i Vučetića pred sam kraj utakmice. Gosti iz Mihajlova uspeli su u jednom momentu da izjednače rezultat ali su bodovi oszali u Kleku.

Derbi kola odigran je u Nakovu gde je domaći Polet sa ubedljivih 3:0 savladao ASK iz Aradca i samim tim zadržao korak za vodećom Crvenom Zvezdom. Pogodke za Polet postigli su Bucalo, Stepanović i Knežević. I ako ubedljiva pobeda domaćina, mora se priznati da su gosti prvi pripretili i imali šansu da povedu ali je Ponorac pogodio prečku. I u drugom poluvremenu su gosti bili dosta bolji protivnik ali na njihovu žalost rezultat se nije menjao u njihovu korist pa su bodovi ostali u Nakovu.

Iznenađenje ovog kola dogodilo se u Farkaždinu gde je Tamiš savladao Vojvodinu iz Bašaida sa 1:0, i tako pobegao sa dna tabele i iza sebe ostavio OFK Klek, Jedinstvo i Lehel. Radnički je slavio u Bočaru rezultatom 5:1, Mladost je pobedila na gostovanju u Novom Miloševu dok je Crvena Zvezda pobedila 2.Oktobar i zadržala lidersku poziciju na tabeli.