Borba za opstanak sve zanimljivija

Proteklo 21. Kolo Područne Fudbalske lige Zrenjanin otklonilo nam je barem jednu dilemu, Crvena Zvezda iz Ruskog Sela postaće prvak lige i zasluženo će se plasirati u viši rang. Posle novog kiksa Poleta iz Nakova, Ruskoselci su se "odlepili" na 11 bodova razlike a u narednom periodu očekuje ih nešto lakši raspored i utakmica za drugoplasiranim klubom iz Nakova u Ruskom Selu. Kako stvari trenutno stoje zaista veliko iznenđenje bi trebalo da se dogodi i da Crvena Zvezda do kraja prvenstva izgubi prvu poziciju. Ipak, razvoj situacije u donjem delu tabele dobija na pažnji i postaje sve zanimljivija. Rezultati u prošlom kolu i neočekivani ishodi na pojedinim utakmicama samo su dolili ulje na vatru i napravili nastavak prvenstva još naizvesnijim.

Detalj sa utakmice FK Rusanda FK Vojvodina (B) - Izvor: Banatski Fudbal

Zanimljiv razvoj situacije u 21. kolu najavljen je još dan ranije u Morkinu gde je Delija ugostila iskusan tim Radničkog iz Jaše Tomić i slavila sa rezultatom 2:0. Gosti su u Mokrin došli sa maksimalnim skorom ovog proleća ali u ovoj utakmici nisu se mnogo pitali. Prvo poluvremene proteklo je u potpunoj dominaciji domaćeg tima ali rezultat se nije menjao. U nastavku domaćin još ofanzivnije što je rezultiralo pogodkom u 52. minutu utakmice kada je Spahić savladao nesigurnog Vasića. Isti igrač je u 71. udvostručio prednost domaćeg tima i postavio konanačnih 2:0. Zahvaljujući ovoj pobedi Delija je uhvatila priključak sa grupom timova koja je tik iznad opasne zone.

FK 2. Oktobar stigao je do jako važne pobede i 26. boda ove sezone. Savladan je Polet iz Nakova rezultatom 2:1. Gosti su poveli u prvom poluvremenu zahvaljujući nešto boljoj igri i neodlučnosti domaćeg tima. Ipak, u nastavku totalna dominacija domaćina koji kreće na sve ili ništa i pogodcima Odžina sredinom drugog poluvremena i Vijoglavina u 87. minutu utakmice dolazi do totalnog preokreta i jako vrednih 3 boda.

Posle serije od nekoliko uzastopnih poraza OFK Klek je upisao pobedu prostiv ekipe ASK koja je očigledno samo bleda senka najvećeg iznenađenja jesenjeg dela prvensvta. U prvom poluvremenu samo jedan pogodak i to u mreži gostiju, strelac Bakoš u 44. minutu utakmice. U nastavku još tri pogodka za Klečane, strelci su bili Jovanović u 47, Antić u 65. i ponovo Bakoš u 77. minutu utakmice. Pogodcima Gala gosti su uspeli samo da ublaže ubedljiv poraz. I pored ove pobede klečani su i dalje u opasnoj zoni sa 6 bodova manje od Potisja iz Knićanina.

A upravo je Potisje novim kiksom dovelo sebe u naizvesnu situaciju pred nastavak prvensvta i zanimljive borbe za opsatanak. Prema rečima predstavnika kluba iz Knićanina, unapred upisana tri boda su najopasnija. Tako je i bilo proteklog vikenda na gostovanju Lehelu gde je domaći tim upisao svoj drugi bod ove sezone. Gosti su se ispromašivali na ovoj utakmici, a bod sa ovog gostovanja doneo im je najbolji strelac ekipe Kodić. Potisje ostaje u opasnoj zoni a u narednom kolu gostuje im ekipa Rusande, direktan konkurent u borbi za opstanak.

U ostalim utakmicama očekivani rezultati. Crvena Zvezda je na svom terenu upisala i 17. pobedu ove sezone pošto je savladana Mladost iz Lukićeva rezultatom 2:0. Vojvodina je u Novom Miloševu deklasirala Tamiš rezultatom 5:1, Rusanda je u komšijskom derbiju savladala Vojvodinu iz Bašaida rezultatom 2:1 dok je Borac na svom stadionu pobedio MSK rezultatom 2:0, opširnije sa ove utakmice mošete pročitati ovde.