Borac siguran na Lukarelu

Fudbaleri Borca su juče u okviru 19. kola PFL Zrenjanin ugostili na svom stadionu ekipu Vojvodine iz Novog Miloševa. Domaćini su u ovoj utakmci bili bolji rival te su slavili rezultatom 2:0. Za Borac su nastupili S. Gajinov, Kovačević, Tomin, Bicok, Samolov, Cobor, Bičanin, Barbul, D. Gajinov i Rašeta. U igru su ulazili Vukmirović, Toškov, Bogaroški, Zečević dok su na klupi bili još Mahalbašić, Puhar i Halasev.

U jednoj veoma zanimljivoj utakmici crveno-plavi su uspeli da nadigraju protivnika i na taj način upišu ukupno 7 bodova ovog proleća a ukupno 28 bodova od početka sezone. Takođe je nastavljen niz bez poraza koji traje od 13. kola. U uvodnim minutima, Aleksandrovčani su uspeli da stvore dve veoma izgledne šanse ali Barbul a potom i Grujić nisu bili precizni. Grujić, koji je bio i najbolji akter ovog meča, je imao još nekoliko šansi a prvu koju je iskoristio se dogodila u 17. minutu kada ga je Bičanin pronašao odličnom dugom loptom, a Grujić je pobegavši odbrani gostiju rutinski smestio loptu u mrežu za 1:0 u korist domaćina. I gosti su napadali tokom meča ali ozbiljniju šansu nisu stvorili sem sredinom drugog poluvremena ali je taj šut pravovremeno blokirao kapiten Kovačević. Kako se bližio kraj utakmice tako su se Aleksandrovčani povlačili a Miloševčani pokušavali da dođu do izjednačenja. Ipak, u 89. minutu posle jedne polukontre Grujić na asistenciju Rašete definitivno rešava pitanje pobednika a takođe i postavlja konačan rezultat- 2:0.

Posle jučerašnje pobede Borac se izjednačio na tabeli sa ekipom iz Novog Miloševa te sad dele 7. poziciju sa osvojenih 28 bodova. U narednom kolu izabranici Duška Medića će odigrati još jednu utakmicu na svom terenu a protivnik će biti MSK iz Mihajlova, ekipa koja je takođe pobedila u prethodnom kolu.

Fotografije sa jučerašnje utakmice možete pogledati u foto- galeriji ili ovde.