top of page

Borac rutinski savladao Roham

Fudbaleri aleksandrovačkog Borca savladali su ekipu Rohama iz Nove Crnje i time završili regularni deo prvenstva. Za Borac su nastupili:A. Puhar, Levnajić, Toškov, Jakšić, Samolov, Medić, Ivančević, Gajinov, Poučki, Barbul i Zečević, dok su na klupi bili još, N. Aćamović, R. Aćamović, Alavanja, Vladetić i Romanov.

Dobro su crveno- plavi otvorili utakmicu i nakon dobrog centaršuta Levnajić na svom debiju loptu glavom sprovodi u mrežu. Opsada gola gostujuće ekipe trajala je čitavu utakmicu, ali je nedostajalo koncentracije u završnici. Šanse su još imali Gajinov, Toškov, Poučki i Zečević, ali je golman Vukobrat uz malo sreće ostao nesavladan do kraja poluvremena.

U drugom poluvremenu su crveno- plavi nastavili sa ofanzivom, napeto je bilo do samog kraja utakmice, ali su Radomir Aćamović i Filip Poučki golovima doneli konačan rezultat u korist domaće ekipe.

Ovom utakmicom završen je regularni deo sezone. Ekipe koje učestvuju u doigravanju su Vojvodina, Omladinac, Borac i Roham. Aleksandrovčani nemaju ni matematičke šanse da se umešaju u borbu za poziciju koja bi donela baraž.

Ekipa Vojvodina iz Bašaida, sledeći protivnik koji će gostovati na Lukarelu, pokušaće da pobedom i zvanično postane novi član PFL Zrenjanin. Kako stvari stoje, Omladinac iz Ravnog Topolovca će igrati baraž za popunu PFL Zrenjanin, dok će na trećoj poziciji ostati Borac. Dobra polusezona za mladu ekipu iz Aleksandrova.

U naredna tri kola Aleksandrovčani će se potruditi da zabeleže što bolji rezultat i da nastave niz dobrih partija. Pozivamo sve navijače da u što većem broju dođu u nedelju na stadion Lukarelo i podrže svoj klub koji će pokušati da ostane neporažen ovog proleća na svom stadionu.

Utakmica počinje u 17:30 a protivnik će biti upravo ekipa koja je nanela jedini poraz ovog proleća Borcu a to je Vojvodina iz Bašaida.