Bod u Aradcu

HRISTOS VOSKRESE, SREĆAN USKRS SVIMA!

Fudbaleri Borca su juče odigrali svoju utakmicu u okviru ovog kola, gostovali su u Aradcu i remizirali 1:1. Konačan rezultat je možda i najrealniji, s obzirom da je većim delom utakmice domaćin bio nešto konkretniji dok su Aleksandrovčani sa druge strane imali igrača više tokom drugog poluvremena a takođe su i postigli prvi pogodak. Za Borac su nastupili: Kovanov, Kovačević, Samolov, Cobor, Toškov, D. Gajinov, Ivančević, Barbul, Vukmirović, Grujić, Rašeta. U igru su ulazili Brakus, Medić i Zečević a na klupi je bio i Mahalbašić.

V eoma teška utakmica je viđena juče u Aradcu, nešto manje kvalitetnija nego ona jesenas u Aleksandrovu, obe ekipe jesu stvarale šanse ali se čini i da je toplo vreme dosta uticalo na ritam utakmice. U prvom poluvremenu su domaćini stvorili bolje šanse, dva puta su bili samo nekoliko metara od Kovanova ali su dosta neprecizno šutirali. Crveno- plavi su takođe dosta neprecizni bili, te je većina šuteva završavala van okvira gola. U samom finišu prvog poluvremena domaći igrači su izveli korner a čim je lopta izbačena iz šesnaesterca Borca sudija je svirao kraj poluvremena. Igrači ASK-a su tad počeli da negoduju, smatrajući da je napad i dalje bio u toku a posle nekoliko minuta sudija odlučuje da pokaže direktni crveni karton jednom domaćem fudbaleru. U drugom poluvremenu opet nekoliko nepreciznih šuteva na obe strane terena a Aleksandrovčani dolaze do prednosti u 56. minutu, posle centaršuta Grujića pogodak postiže Rašeta glavom. Svega sedam minuta kasnije posle jednog kornera lopta pogađa Cobora u ruku i glavni sudija dosuđuje penal u korist domaće ekipe, koji njihov kapiten sigurno realizuje. U finišu meča gosti pokušavaju da materijalizuju prednost igrača više ali neku konkretniju šansu za pogodak nisu uspeli da stvore te je konačan rezultat ostao 1:1.

Borac je ovim remijem prekinuo niz od pet pobeda ali je i dalje neporažen ovog proleća. S obzirom da je ekipa iz Despotovca izgubila u Lukićevu, Aleksandrovčani su sada na deobi trećeg mesta upravo sa Despotovčanima, obe ekipe imaju 41 osvojen bod. Ekipi ASK-a čestitamo na fer, korektnoj igri i zahvaljujemo na gostoprimstvu. U narednom kolu, u Aleksandrovo dolazi ekipa Vojvodine iz Bašaida.