top of page

Bitna pobeda pred punim Lukarelom

Vrlo bitna pobeda aleksandrovačkog Borca pred punim tribinama Lukarela i podršku koja nije izostala, čini se onda kada je bila zaista najneophodnija. Očekivano, teško i uz mnogo muka, crveno-plavi su uknjižili nova tri boda i sada su gotovo na korak od ostvarenja željenog cilja, treće pozicije i plasmana u play-off.

Početak utakmice, kao iz snova. Već u 8. minutu utakmice Strahinja Zečević šalje loptu u mrežu golmana gostujućeg tima za rano vojdstvo aleksandrovčana. Do kraja prvog poluvremena po koja ozbiljnija šansa na obe strane ali bez promene rezultata, pa su domaći na odmor otišli sa minimalnom prednošću.

Nastavak nam donosi mnogo više uzbuđenja nego prvih 45 minuta. Gosti su se prvi radovali i to već u trećem minutu nastavka pošto je Čapo izjednačio na 1:1. Odgovor Borca stiže u 55. minutu kada je Radomir Aćamović ponovo doveo crveno-plave u vojdstvo postigavši svoj prvi pogodak u ovoj sezoni. Ipak, gosti ponovo dolaze do izjednačenja i to samo par minuta posle pogodka Aćamovića, strelac Čileg.

Finiš utakmice u potpunosti pripada Borcu koji uspeva da stvori veliki broj prilika ispred gola Bege, a dve šanse i da pretvore u pogodke. Prvo je najbolji stralac aleksandrovčana, Slobodan Barbul doveo svoj tim ponovo u vojdstvo pogodkom u 73. minutu, a sve dileme oko pobednika rešio je Ivančević u 86. minutu kada je postavio konačnih 4:2.

Posle ove pobede crveno-plavi su i matematički obezbedili plejof i dodatne tri utakmice do kraja sezone. U preostala dva kola slede im teško gostovanje u Ravnom Topolovcu ali i opštinski derbi protiv Rohama, trenutno četvrtoplasiranom timu sa tabele kojem su takođe bodovi vrlo bitni do kraja sezone, ukoliko želi da obezbedi mesto u doigravanju.